• ZDJĘCIA
  • OPIS

MONSTFUR – DICTADOR ART MASTERS


Miejsce: Codazzi, Kolumbia | Czas: 05.2018
Organizator: Fundacja Dictador Art Masters | Kurator projektu: prof. Mariusz Waras

Zdjęcia: archiwum Iron Oxide

 

DICTADOR ART MASTERS to rozbudowany, międzynarodowy projekt do uczestnictwa w którym to organizatorzy zaprosili ich zdaniem najciekawszych artystów wyselekcjonowanych spośród całego globu. W pierwszym etapie uczestnicy skupili się na stworzeniu swoich prac na terenie niedziałającej już destylarni rumu ukrytej w kolumbijskiej dżungli (Codazzi).

 

MONSTFUR w ramach projektu Dictador Art Masters skupił się przede wszystkim na oddaniu odpowiednie szacunku miejscu w którym przyszło mu tworzyć. Punktem wyjścia uczynił takie wpisanie swojego malarstwa w zastaną przestrzeń by uzyskać synergię pomiędzy tym co istniało tam od lat a swoją interwencją. Efektem tego działania nie są płaskie, muralowe formy a  operowanie całym obiektem, instalacją -  nie zmiana środowiska a wpisanie się w nie.

 

W warstwie treści, Monstfur w pewnym sensie eksportuje swoją estetykę. Przeskalowane, obdarte plakaty przepełnione komunikatami zostały potraktowane jako twórcza tkanka, której zadaniem jest ukazanie faktu, że punktem wyjścia do stworzenia wybitnego dzieła sztuki może być nawet najmniej estetyczny fragment rzeczywistości. W ten wizualny szum Monstfur sprytnie wplata charakterystyczne dla siebie motywy. Na końcu otrzymujemy prace z jednej strony wizualnie tożsame z otoczeniem a z drugiej niepokojąco egzotyczne – mieszaninę lokalnego rumu z rodzimym smakiem polskiej wódki.

 

 

 

 

There is no video associated